BONES STF PRO ZAPRAZNY GİRAFFE II KAYKAY TEKERLEK SETİ 54MM 103A
BONES STF PRO ZAPRAZNY GİRAFFE II KAYKAY TEKERLEK SETİ 54MM 103A

BONES STF PRO ZAPRAZNY GİRAFFE II KAYKAY TEKERLEK SETİ 54MM 103A

Marka : Bones
Fiyat : ₺539,00(KDV Dahil)
₺72,91 'den başlayan taksitlerle
Hediye Sticker

DETAILS

SPECIFICATIONS

Bones Street Tech Formula, hızlı yuvarlanan efsanevi Bones STF tekerleklerine güç sağlar, ihtiyacınız olduğunda yol tutuşu ve istediğiniz zaman takılmadan olmadan kayar. 

 

STF, güvenle kaymak için size daha fazla kontrol sağlar. Bones STF tekerlekler, diğer tüm tekerleklerden daha iyi performans gösterir ve çok daha zor aşındıkları için, normal tekerleklerden birkaç kat daha uzun ömürlüdür ve STF tekerlekleri daha az için en iyisi yapar. Bones STF tekerlekler, engebeli arazide daha fazla tutuş, kontrol ve daha yumuşak sürüşler için idealdir.

 

BONES WHEELS HAKKINDA

 

Ürün Performansı: Birçok kaykaycı, kaykay malzemelerinin performansının ve kalitesinin aynı olduğunu varsayar.  Aslında durum böyle değildir. Aslında, farklı kaykay ve malzemelerinin markalarının hammaddeleri, üretim süreci, kalite kontrolü ve performansı arasında çok büyük farklılıklar bulunmaktadır. Şimdiye kadar, bir tekerleğin piyasa popülerliği, piyasa gücü, kaykaycı desteği ve ağızdan ağza duyumların sonucuydu. Bones tekerleklerin popülerliği büyük ölçüde üstün kalite, performans ve dayanıklılığın bir sonucudur.

 

Gerçek Değer: BONES en düşük fiyatlı tekerlek olmayabilir, ancak aşınma testi tablomuz Bones'un neden en iyi değer olduğunu göstermektedir. Ne de olsa, ilk gün düzleşen daha ucuz bir tekerlek ne işe yarar? BONES tekerlekler, bugün mevcut olan en iyi ürün performansı, dayanıklılık, kalite ve müşteri hizmeti kombinasyonunu sunar. Başka bir deyişle, daha düşük bir fiyat bulabilir, ancak asla daha iyi bir değer bulamazsınız.

 

Gücümüz: Tüm BONES WHEEL benzersiz formülleri yalnızca Santa Barbara, CA'da bulunan kendi üretim tesisinde geliştirilir ve üretilir. Her formül için büyük ölçüde farklı fiziksel ve mühendislik özellikleri kullanan BONES, özel kaykay uygulamaları için benzersiz üretanlar oluşturur.

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 STREET TECH FORMULA®

Bones Street Tech Formula powers the legendary Bones STF wheels that roll fast, grip when you need to and slide when you want to, without flat spotting. STF gives you more control to skate with confidence. Bones STF wheels outperform all other wheels, and because they wear so well, they last several times longer than normal wheels, making STF wheels the best for less. Bones STF wheels are available in the original 103A and the new 99A Easy Streets™ for greater roll, control and softer landings on rougher terrain.

SATISFACTION GUARANTEED

All BONES WHEELS manufactured products are warranted against manufacturing defects for the useful life of the product. If you feel your skateboard wheels, bushings, or other BONES WHEELS products were defective, you may send it back to us, freight prepaid. We will inspect it and let you know of our findings. If we decide your returned product was defective or failed to give reasonable service, we will replace that product with a similar, available product of the same or better quality and pay for the shipping back to you. You can send in multiple products to be inspected for your return. We will evaluate each product separate and will replace any and all products found to be defective.

ABOUT BONES WHEELS

Product Performance: Many skaters assume the performance and quality of skate wheels are all the same. A wheel is a wheel is a wheel, they might often say. That's actually not the case. In fact, very large differences exist between the raw materials, manufacturing process, quality control and performance of different wheel brands. Up until now though, a wheel's reputation has been a combination of market hype, market muscle, skater support and word of mouth. Bones wheels popularity is largely a result of superior quality, performance and durability.

Real Value: BONES may not be the lowest-priced wheel, but our abrasion test chart shows why Bones is the best value. After all, what good is a cheaper wheel if it flat spots the first day? BONES wheels offer the best combination of product performance, durability, quality, and customer service available today. In other words, you might be able to find a lower price, but never a better value.

Our Strength: All BONES WHEEL unique formulas are solely developed and produced in our own manufacturing plant located in Santa Barbara, CA. Using drastically different physical and engineering properties for each formula, BONES creates unique urethanes for specific applications of skateboarding.

 

Teker Boyutu
54mm