Yeni Sezon Tech Deck Fingerboard koleksiyonu sitemizde yerini aldı. Aynı gün kargo + 35 Adet Sticker Hediyeli Buradan inceleyin.

250TL ve üzeri alışverişlerinizde, birbirinden güzel sürpriz hediyeler! Tshirt'ten, vida setine, riser padden fingerboarda birçok farklı hediyeden biri çekilişsiz kurasız sizin olsun!
50TL ve üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo, Kapıda Ödeme, 9 aya kadar taksit imkanı, Bkm Express ve Havale ile ödeme!

How to: Ollie Nasıl Yapılır?

Uzun zamandır planladığımız hareket videolarına başlıyoruz. En temel hareketten başlayarak her hafta bir yada iki hareket yetiştirmeye çalışacağız.

Bu sayfayı açmış, bu videoyu izliyorsanız, muhtemelen kaykaya yeni başlamışsınız ve gerçekten artık birşeyler yapmaya çalışıyorsunuz demektir. Elimizden geldiğince artık ollie yapamıyorum haykırışlarınızı en aza indireceğiz. Herşeyden önce eğer bilmiyorsanız Türkiye’nin en büyük online kaykay mağazası olduğumuzuda hatırlatmak isteriz. Buradan ürünlere ulaşabilirsiniz.

Bu videoda kaykayın en temel hareketi Ollie nasıl yapılır öğreneceksiniz. Ollie’den biraz bahsedelim; Ollie, kaykayın en temel hareketidir. Aslında temel sıçrama hareketidir. İcadından bu yana, modern kaykayın olmazsa olmazıdır. Yani kaykaya başlıyorsanız, ilk denemeniz gereken bu temel sıçrama hareketi olacak. Bu hareket temel bir hareket fakat, kaykay sandığınız kadar, oyun ve videolardaki kadar kolay birşey değil. Ne demek istediğimizi bu hareketi çalışırken anlayacaksınız =)

Vimeo

How to: Ollie Nasıl Yapılır? from skateboardingturkey on Vimeo.

Youtube

Çoğu kişi Ollie denemelerinden kısa sürede sonuç alacağını düşünür bu en büyük hatadır. Çok nadir olarak kısa sürede yapan birileriyle karşılaşırız. Unutmayın: kaykay sürekli deneme gerektiren bir spordur, yapamamanız demek geçicidir, eğer günde yarım saat, 1 saat yerinizde durmadan terliyorsanız, çok sürmez yaparsınız. Yaptıktan sonrada zaten kaykayı muhtemelen bırakmadan gelişecekseniz =)

Eklemeler;
– Ollie hareketini, durduğunuz yerde değil, mutlaka giderken denemeye gayret göstermelisiniz.
– Ollie’nin amacının engel aşmak olduğunu unutmayın, mutlaka engelleriniz olsun. Başta tebeşirle çizdiğiniz bir çizgi, bir sonraki adım bir dal parçası, daha sonra su şişesi, bir taş parçası yada kaldırıma çıkma gibi denemelere ağırlık verin, odaklanın.

Bu videolar kaykaya yıllarını vermiş kişiler tarafından hazırlanmaktadır. Lütfen ısınmadan, korunmadan ve çok ani olarak çalışmaya başlamayın. Suyunuzu bol bol tüketin, yapamadığınız için değil çalışmadığınız için üzülün. Lütfen oyuncak, amatör vs. kaykaylarla çok oyalanmayın, bu videolardaki tüm hareketler profesyonel ekipmanlar yani gerçek kaykaylarla yapılmıştır, sizde en iyi bu kaykaylarla sonuç alırsınız.

Eğer oyuncak kaykayınızdan kurtulmak istiyor, bu hareketleri yaparak gerçekten kaykaya başlamak istiyorsanız, hemen sitemizdeki menüde göreceğiniz STORE&ALIŞVERİŞ kısmından tüm markaları temin edebilirsiniz yada bu video yetmiyorsa grup eğitimleri hatta özel eğitimler alabilirsiniz.

6 Comments

 1. Veysel Berk 15 Şubat 2014

  Çok iyi bir video gerçekten açıklama çok güzel olmuş teşekkürler Denizli’de kayan var mı

 2. Eymen 29 Ocak 2015

  ben hareketi yaparken pop kısmına ayağımı sertçe vuruyorum ama ben kakayın üstündeyken kaykay zıplamıyor

  • Author
   sbt 12 Mayıs 2016

   İyi bir kaykayla, daha sık çalışmaktan başka bir çare yok. Hem videolar, hem arkadaşlarından yardım alabilirsin. Sevgiler.

 3. Betül 06 Ağustos 2015

  Güzel bir video fakat hem yeni başlamamdan hem de çevremde kayan hiç mi hiç kimse olmadığından yapamıyorum 🙁 Ollie sandığımdan daha zormuş…

 4. Alperen KAYTAZCI 21 Ağustos 2015

  Ben Denizli’de kayıyorum ama daha yeni başladım.

 5. Seybu 29 Ağustos 2016

  Çok teşekkür ederim aylardır uğraşıyordum meğer yanlış yapıyormuşum sabah olsun ilk işim bunu denemek olacak

Leave a reply