Yeni Sezon SBT Tshirt koleksiyonun ilk üyesi SBT ONE SHOT sitemizde yerini aldı. BURADAN inceleyebilirsiniz.

250TL ve üzeri alışverişlerinizde, birbirinden güzel sürpriz hediyeler! Tshirt'ten, vida setine, riser padden fingerboarda birçok farklı hediyeden biri çekilişsiz kurasız sizin olsun!
50TL ve üzeri alışverişlerinizde Ücretsiz Kargo, Kapıda Ödeme, 9 aya kadar taksit imkanı, Bkm Express ve Havale ile ödeme!

Go Skateboarding Day 2016

goskateboardingday2016

Dünya Kaykay Gününüz Kutlu Olsun!

Her yılın 21 Haziran günü, tüm dünyadaki kaykaycılar tarafından azimle, ruhla, yaratıcılıkla ve bu spora karşı olan tüm sorumluluklarımızın bilinciyle kutlanan bir gündür. Ülkemiz dünya kaykay günü, dünyada ise Go Skateboarding Day olarak alınır ve dünyanın kaykay adına en güzel günüdür.

Bugün hiç bir markanın, mağazanın, kuruluşun tekelinde olmayan anonim bir gündür. İster kendi başınıza, ister arkadaş grubunuzla, isterseniz oluşturulan herhangi bir etkinlikte bulunun farketmez, fakat bugünü sadece kaykay için yaşayın! Favori spotları doldurun, insanları yataklarından kaldırın, teşvik edin ve kaykayı daha fazla kişiye en iyi şekilde gösterin.

Peki Go Skateboarding Day yani Dünya Kaykay Günü Nasıl Başladı?

İlk olarak 2004’te, IASC (International Association of Skateboard Companies) tarafından, kaykayın resmi olmayan başkenti Güney California’da çok küçük ve neşeli bir atmosferde başladı.

Zamanla dünya geneline yayılarak, tüm kaykaycılar tarafından kutlanan resmi bir güne dönüştü. Bir çok marka, fabrikalar, kaykay parkları, distribütörler ve bireysel olarak birçok kişi bu etkinliğe ev sahipliği yaptılar.

Ülkemizde ise, 2008’de, Türkiye’nin ilk kaykay sitesi  skateboardingturkey.com olarak ilk defa İzmir’de ve sitemizden bağımsız anonim etkinlikle İstanbul’da, tüm ruhu ve heyecanı ile ilk defa kutlanmıştır. 2009 yılında SBT bir ilkİ gerçekleştirerek, 10’dan fazla şehirde, “Türkiye kayıyor, Sen neredesin?” sloganıyla”, aynı gün ve aynı saatlerde, organize etmiştir, ilk defa çok daha büyük bir kitlenin, ülke genelinde bu günden haberdar olmasını sağlamış, “kaykay sadece büyük şehirde” algısından çıkaran ilk yarışma-organizasyondur. 2014 yılında gerçekleştirilen, birçok marka, mağaza ve distribütöründe destek, dahil olduğu ve 15 farklı ilde gerçekleştirilen benzer bir organizasyonla tekrarlamıştır. Artık ülkemizde Go Skateboarding Day, gerek SBT platformu, gerekse farklı marka, mağaza ve bireysel olarak, her yıl farklı şehirlerde aynı gün kutlanmaktadır.

Go Skateboarding Day, sadece kaykaycıların eğlenmesi için kurgulanmış bir gün değildir, kaykayın gerçekten ne olduğuyla yüzleşmek, anlamak, anlatmak, kendine has kültürü ve yaratıcılığı ortaya çıkarmayı da amaçlamıştır.

Günümüz kutlu olsun!

21 Haziran 2016 İçin Güncel Etkinlikler

Bu yıl SBT olarak Adana’da Skateparkur ile bugünü güzel ödüllerle kutluyoruz.

Adana, Saat: 10.00-20.00 arası, Skateparkur

Ülke genelindeki diğer etkinlik saat ve adresleri aşağıdaki gibidir;

İstanbul, Saat 15.00, Kalamış Skatepark
İzmir, Saat:16.00, Bostanlı Demokrasi Meydanı
Bursa, Saat:15.00, Podyum Park
Kayseri, Saat: 15.00, Köşk Mahallesi Skatepark
Adana, Saat: 10.00-20.00 arası, Skateparkur

Türkiye’nin kaykay sitesi harika bir gün diler!

0 Comments

Leave a reply